Ви тут:

Безпека на воді – запорука здорового і безпечного відпочинку

23-06-2017
Категорія: 

У спекотну погоду більшість мешканців міста намагається провести свій відпочинок поблизу води на річках, озерах, ставках та інших водоймах.

Купання та плавання – це хороший, корисний і активний відпочинок, який сприяє зміцненню організму, підвищує його опірність  до шкідливих впливів навколишнього середовища, запобігає простудним захворюванням.

Вода може принести багато задоволення за умови обачливості й обережності, проте може завдати багато прикрих неприємностей тому, хто не дотримується правил безпечної поведінки.

Основними причинами загибелі людей на водних об’єктах є купання в необладнаних, неперевірених місцях та місцях, де купання заборонено;  купання в нетверезому стані; пустощі на воді; купання дітей без нагляду дорослих.

Завжди пам’ятайте, що задля вашої безпеки суворо забороняється купатися у водоймах закритого типу, де немає облаштованих пляжів та рятувальників; пірнати у малознайомих місцях та запливати за попереджувальні знаки.

Дітям можна наближатися до води тільки під наглядом дорослих, а плавати лише на глибині, що не перевищую росту дитини.

Щоб запобігти неприємностей під час купання, входьте у воду обережно, зупиніться і швидко занурюйтеся з головою на неглибокому місці. Не доводьте тіло до сильного ознобу - купатися можна не більше 10-15 хвилин. Не переривайте купання частими виходами з води і не стійте мокрими на вітру.

При судомах не розгублюйтесь, намагайтеся утриматися на поверхні води, кличте на допомогу.

Потрапивши у сильну течію, не боріться проти неї, а пливіть за течією, наближаючись до берега.  Потрапивши у вир, намагайтесь не розгубитись, а, набравши побільше повітря в легені, занурюйтесь у воду і сильним ривком у бік, за течією виходьте з виру та випливайте на поверхню.

Після купання витирайте досуха тіло та не лежіть на сонці. Якщо хочете прийняти сонячну ванну, краще засмагайте до купання.

Якщо ви стали свідком того, що людина тоне чи кличе на допомогу - негайно повідомте рятувальників, які завжди чергують на обладнаних для купання місцях. Не залишайтеся байдужими, бережіть себе та тих, хто поруч.

Сергій Мірошниченко,

майстер виробничого навчання

Сєвєродонецьких міських курсів

НМЦ ЦЗ та БЖД Луганської області

Рейтинг: 
Голосов пока нет
412
0