60 років знань, добра, любові: Сєвєродонецька школа-інтернат святкує ювілей

19-12-2019

19 грудня комунальний заклад «Сєвєродонецька обласна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів» Луганської області відзначив своє 60-річчя з дня заснування.

Цей заклад для дітей сиріт і дітей, позбавлених батьківської опіки – і домівка, і сім’я. Лише з тією різницею, що оточує їх не батьківське благословення, а турбота працівників інтернату.

У святковий день у четвер в актовій залі школи-інтернату було велелюдно. Привітати педагогічний колектив та дітей з Днем народження прийшли не лише сьогоднішні учні, а й випускники минулих років, завітали численні гості: керівництво області та міста, правоохоронні структури, духовенство, підприємства міста, міські підприємці та інші. У Сєвєродонецької школи-інтернату багато друзів, які протягом багатьох років допомагають у різних сферах життєдіяльності закладу.

Вітаючи, заступник керівника депутатської групи «Сєвєродончани» Андрій Гавриленко поздоровив колектив і вихованців закладу з 60-річчям від дня заснування та побажав працівникам терпіння, мудрості і віри в здібності й таланти виплеканих учнів, за частинку душі, яку вони віддають своїм вихованцям.

«Шановна Олено Валеріанівно, шановний педагогічний колектив, шановні гості свята! Від імені Сєвєродонецької міської ради, депутатської групи «Сєвєродончани», від імені депутатів Сєвєродонецької міської ради Ігоря і Олени Буткової вітаю Сєвєродонецьку обласну школу-інтернат з 60-річчям, яке співпало з цим чудовим святом - Днем Святого Миколая. Дякую вам за ваше материнське тепло по відношенню до дітей, до тих, хто стали випускниками і приходять до вас і зараз. Ми, сєвєродончани, знаємо, що ви даєте дітям старт, освіту і турботу у найскладнішому періоді», - зазначив Андрій Гавриленко та подарував школі-інтернату фліпчарт, а вихованцям - солодкі подарунки від депутатської групи «Сєвєродончани».

На цьому знаки пошани від міськради не закінчились - заступник керівника депутатської групи «Сєвєродончани» вручив директору Сєвєродонецької школи-інтернату Олені Легостаєвій Почесну грамоту виконкому за багаторічну самовіддану  працю, високий професіоналізм, значні трудові досягнення, вагомий особистий внесок у розвиток освітньої галузі регіону та з нагоди 60-річчя від дня заснування закладу.

У директора закладу  Олени Валер’янівни Легостаєвої 42 роки стажу, з них 28, як вона очолює інтернат, учитель-методист, «Спеціаліст  вищої  категорії».  Має нагороди: Орден княгині Ольги ІІІ ступеня, нагрудний знак «Відмінник освіти», Почесні  грамоти  Міністерства освіти України, Управління  освіти  і  науки Луганської  обласної державної адміністрації, медаль «За заслуги перед Луганщиною».

Відзначено грамотами виконавчого комітету й працівників інтернату: Світлану Алдакімову, педагога-організатора; Степаніду Гайдаржи, кухара; прибиральниці - Ірину Горбоконь, Ларису Білик і Людмилу Тіханову; Ірину Даниленко, вихователя; Ольгу Розенберг, вчителя української мови та літератури, зарубіжної літератури. Ще двоє працівників отримали подяки міської ради.

Для присутніх вихованці школи інтернату підготували святкову програму, а глядачі у свою чергу щиро нагороджували юних артистів бурхливими оплесками за виступи.

Сєвєродонецька обласна загальноосвітня школа-інтернат багата на свою історію, адже кожне десятиріччя існування – це події, звершення, покоління дітей і педагогів, наполеглива праця з облаштування території школи та з організації виховного процесу. Усі ці роки заклад невтомно живе.

На початку, у 1959 році, на навчання до інтернату прибули 700 дітлахів з багатодітних та малозабезпечених сімей, з населених пунктів, де не було шкіл. Очолив це господарство І. Вербицький. А за виховання малечі взялись люди, які згодом віддали школі-інтернату більшу половину свого життя: вчителі Н. Карпова, М. Горбаньов, медсестра М. Дудкіна. Понад двадцять років дітям присвятили Л. Гиренко, Л. Ажипа, Є. Латиголець, І. Васенкова.

Серед випускників інтернату – Герой Віктор Оськін, кандидати наук Олександр Барков і Неллі Коляденко, інспектор Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Володимир Бутенко, колишній директор ДЮСШ ВВС «Садко» Володимир Ханювченко, колишній керівник СЮТ Віктор Дробицький.

Сєвєродонецька школа-інтернат освітянську планку також тримає на рівні – у 2003 році на 6-й Міжнародній виставці «Сучасна освіта в Україні» колектив відзначено дипломом за вагомий внесок у модернізацію національної системи освіти.

Щороку школа випускає в широкий світ своїх випускників. Так відбувається у житті, що на їх місце завжди приходять нові учні. Життя інтернату триває.

Ще довго у цей день в актовій залі лунали теплі слова та вручались подарунки від друзів, гомоніли дзвінки дитячі голоси. І хоч День народження промайнув миттю – дружба залишилась, стаючи лише міцніше.