28-а сесія міської ради: онлайн-трансляція та громадський бюджет

29-05-2017

18 травня відбулося перше пленарне засідання 28-ї (чергової) сесії Сєвєродонецької міської ради. Під час нього присутні вшанували пам’ять жертв депортації кримських татар. Ця трагедія сталася в травні 1944 р.

Сесія проходила в залі засідань вперше після його оновлення, в рамках якого в робочі місця депутатів була вмонтована електронна система для голосування «ВІЧЕ». Однак, того дня обранці голосували за старою процедурою за допомогою лічильної комісії, оскільки використання «ВІЧЕ» поки що не передбачено в Регламенті міської ради. Хоча для перевірки працездатності електрон­ної системи кожне питання депутати голосували ще й шляхом натискання на кнопку. Ще однією особливістю цього засідання можна назвати те, що її трансляцію вперше можна було дивитися в онлайн-режимі, а з відеозаписом ознайомитися за відповідним посиланням на сайті міської ради. Електронна система для голосування та онлайн-трансляції засідання стали можливі завдяки проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» в компоненті «Розумні міста».

Але повернемося до сесії. На засіданні, зокрема, прийнятий до відома звіт щодо виконання міського бюджету за I квартал 2017 р., а також внесені зміни до доходної частини та фінансування міського бюджету на поточний рік (збільшена доходна частина міського бюджету за загальним фондом на 15 млн. грн.). Крім того, затверджена низка інших звітів та розглянуто стан виконання прийнятих раніше рішень.

Більшість депутатів проголосувала за встановлення нового порогу для закупівель через електронну систему «Prozorro». Відповідно до прийнятого рішення установи та організації з 1 червня поточного року зобов’язані встановити мінімальний поріг для здійснення закупівель товарів та послуг за кошти міського бюджету – 10 тис. грн., а конкурсний відбір на замовлення робіт – 100 тис. грн.

Крім того, проголосували депутати за присвоєння звання «Почесний громадянин м. Сєвєродонецька» двом кандидатам: відомій українській письменниці, члену НСПУ, Золотому письменнику України Світлані Талан та військовому прокурору Луганського гарнізону Роману Мрочко. Урочисте нагородження відбудеться під час святкування Дня міста.

Знаковим для нашого міста можна назвати затвердження Положення про громадський бюджет у м. Сєвєродонецьку і затвердження відповідної цільової програми на 2017-2019 рр. «Громадський бюджет міста Сєвєродонецька – це частина бюджету міста Сєвєродонецька, з якого здійснюється фінансування визначених шляхом голосування безпосередньо мешканцями міста Сєвєродонецька проектів, які стали переможцями конкурсу. Кошти громадського бюджету спрямовуються на реалізацію кращих проектів розвитку міста, які надійшли до Сєвєродонецької міської ради від громадян України віком від 16 років», – йдеться в загальних положеннях прийнятого документа. Відповідно до Положення кожен мешканець Сєвєродонецька віком від 16 років має право подати проект для фінансування за рахунок коштів громадського бюджету, спрямований, зокрема, на «поліпшення комфорту проживання мешканців та естетичного вигляду міста, сприяти соціально-економічному, культурному і просторовому розвитку, впровадженню сучасних інноваційних проектів у всіх сферах життєдіяльності міста». Відбір заявок здійснюватиметься шляхом відкритого конкурсу-голосування на офіційному сайті Сєвєродонецької міської ради, у спеціально визначених пунктах для голосування через е-сервіс «Громадський бюджет Сєвєродонецька» та в паперовому вигляді виключно для внутрішньо переміщених осіб. Переможцями голосування вважатимуться проекти, які набрали найбільшу кількість голосів за рейтинговою системою. Якщо в результаті голосування два або декілька проектів отримали однакову кількість балів, пріоритетність визначатиметься рішенням міської ради на підставі наявності співфінансування в будь-якому еквіваленті (в тому числі в трудовому) або відсутністю зауважень в картці аналізу проекту. Прийняття громадського бюджету можна назвати черговим великим кроком до відкритості й прозорості органів місцевого самоврядування, а також бажання міської влади до співпраці та залучення мешканців до життя Сєвєродонецька.

Відреагували депутати на звернення голови профспілкового комітету ПрАТ «Сєвєродонецьке об’єднання Азот» В.С. Черниша. Згідно з прийнятим обранцями рішенням голові комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій, інших соціальних виплат, з питань легалізації зайнятості та оплати населення, міському голові В.В. Казакову провести засідання комісії за участі керівництва вищезазначеного приватного акціонерного товариства щодо негайного погашення заборгованості із зарплати всім працівникам підприємства. Також вирішено «рекомендувати підприємствам, організаціям, установам, які надають житлово-комунальні послуги, не включати таких працівників (перед якими це підприємство має заборгованість з виплати заробітної плати – ред.) до подання про припинення субсидії до Управління праці та соціального захисту населення».

Більшість розглянутих питань була «земельного» характеру: продовження оренди ділянки, надання дозволу на землеустрій, затвердження технічної документації тощо. Втім, пропрацювавши три години, до кінця робочого дня депутати не встигли розглянути всі питання порядку денного. Тож у засіданні була оголошена перерва.

Владислав Старицький