22 травня світ відзначає Міжнародний день біорізноманіття

19-05-2016

В 2000 році на честь прийняття 22 травня 1992 року Конвенції про біорізноманіття Генеральна Асамблея ООН на 55-й сесії проголосила 22 травня Міжнародним днем біорізноманіття. Головне завдання Міжнародного дня біорізноманіття – привернути увагу громадськості до проблем безповоротного зникнення на Землі багатьох представників флори та фауни.

Тема цьогорічного Міжнародного дня біорізноманіття – «Актуалізація принципів збереження біорізноманіття; підтримання людей та їхнього благополуччя». Головне його завдання – привернути увагу до питань збереження біорізноманіття як основи підтримки життя і засобів для існування людей.

Наше життя тісно переплітається з біорізноманіттям планети. Біорізноманіття – основа життя на Землі та добробуту людини. Багато секторів економіки залежать від біорізноманіття та екосистемних функцій і послуг. Дотепер біорізноманіття представляє базу для розвитку більшості галузей промисловості. Виробництво продуктів харчування здебільшого залежить від біорізноманіття та послуг, які надають нам екосистеми. Біорізноманіття та екосистеми забезпечують нас найнеобхіднішим для здоров’я – чистим повітрям, чистою водою і продовольством. Біорізноманіття є фундаментом духовного і фізичного здоров’я будь-якої нації.

В підсумковому документі конференції ООН Ріо + 20 «Майбутнє, яке ми хочемо» відзначено вирішальну роль біорізноманіття у підтримці екосистем, які забезпечують найважливіші послуги, які складають основу для сталого розвитку та добробуту людини.

В Стратегічному плані зі збереження і сталого використання біорізноманіття на 2011-2020 роки (м. Нагоя, Японія, 2010), збереження і стале використання біорізноманіття розглядаються як одна з можливостей для досягнення сталого розвитку. Саме тому в 20-и Цільових завданнях Айті щодо збереження та сталого використання біорізноманіття передбачається не тільки збереження біорізноманіття, але й усунення основних причин його втрати шляхом включення тематики біорізноманіття в роботу всіх секторів уряду і суспільства. Генеральною асамблеєю ООН період з 2011 по 2020 роки проголошено Декадою ООН з біорізноманіття. Головною ціллю декади є сприяння реалізації Стратегічного плану зі збереження і сталого використання біорізноманіття на 2011-2020 роки та Цільових задач Айті.

Міжнародний день біорізноманіття – це ще одна нагода звернути увагу широкої спільноти на актуальні проблеми збереження біорізноманіття, визначення його ролі у нашому повсякденному житті.

Відзначення Міжнародного дня біорізноманіття у всьому світі сприяє підвищенню поінформованості суспільства про роль біорізноманіття для добробуту людини та вжиття необхідних дій для його збереження.

А. Потанін, начальник відділу ЦЗ, ЕБ та ОП міської ради