Про організацію у 2017 році роботи по легалізації заробітної плати та створенню віддалених робочих місць для прийняття громадян з питань пенсійного забезпечення

13-02-2017

У 2016 році питання легалізації заробітної плати та зайнятості населення було першорядним, оскільки після прийнятих державою кроків щодо зменшення навантаження на фонд оплати праці (зменшення ставки ЄСВ з майже 40 до 22 відсотків), саме легалізація зарплати повинна стати основним джерелом збільшення наповнення бюджету Пенсійного фонду.

Управлінням постійно проводиться робота щодо захисту прав застрахованих осіб, взаємодії та обміну інформацією з органами Державної фіскальної служби України та іншими органами з питання детінізації доходів та відносин у сфері зайнятості населення.

Так, за 2016 рік управлінням була відпрацьована і направлена органам місцевого самоврядування, органам фіскальної служби, територіальним інспекціям з питань праці та соціальним партнерам інформація по 744 суб'єктам господарювання, які виплачують заробітну плату найманим працівникам на рівні, або менше мінімальної.

Проведено 1 виступ на місцевому телеканалі, 18 зустрічей в трудових колективах, 4 засідання «круглого» столу, 2 брифінги, 2 флешмоби, надруковано 298 буклетів, розміщено 2 статті у ЗМІ, 6 інформацій на веб-сайтах.

В результаті проведених спільних заходів з органами Державної фіскальної служби та Держрпраці за 2016 рік легалізовано 12 робочих місць, в бюджет додатково надійшло ЄСВ на суму 2,8 тис. гривень.

Впродовж листопада – грудня минулого року управлінням проводилась інформаційно – роз’яснювальна робота щодо збільшення розміру мінімальної заробітної плати до 3200 грн, 1407 платників, як фізичних, так і юридичних осіб, були  поінформовані письмово.

На кінець 2016 року середній розмір заробітної плати у м.Сєвєродонецьку складав 4686,47 гривень, що значно вище за встановлений з 1 січня 2017 року розмір мінімальної заробітної плати. Лише декілька галузей мають показник середньої зарплатні менше.

Фонд оплати праці, на який нараховується єдиний соціальний внесок, в порівнянні з 2015 роком зріс на 80,2%, або на 1849684,9 тис.грн, та дорівнює 4156786,3тис.грн.

Кількість застрахованих осіб у звітному періоді, яким нараховані виплати – 62400, що на 15398 осіб більше, ніж у 2015році.