Підсумки роботи  управління зі зверненнями громадян за 2017 рік

19-01-2018

Робота зі зверненнями громадян в управлінні Пенсійного фонду України в м.Сєвєродонецьку спрямована на забезпечення прав громадян на звернення, подальше підвищення якості їх обслуговування та створення належних умов для реалізації цього права відповідно до вимог Закону України “Про звернення громадян”, інших нормативно-правових актів з цих питань.

Відповідно до вимог діючого законодавства в управлінні проводиться особистий прийом громадян згідно затвердженого графіка. За поточний рік керівництвом управління було проведено 634 особистих прийомів, на яких прийнято 1092 особи. При проведенні прийомів  першочерговість віддається прийому  Героїв Соціалістичної Праці, Героїв Радянського Союзу, Героїв України, жінок, яким присвоєно почесне звання України “Мати-героїня“, інвалідів Великої Вітчизняної війни. За 2017 рік  до управління  звернулось 7 інвалідів Великої Вітчизняної війни та 13 учасників ліквідації аварії на ЧАЕС.

Окрім звичних у практиці щоденних прийомів громадян, деякі послуги можна отримати дистанційно, наприклад, завдяки офіційному веб-сайту управління  та веб-порталу Пенсійного фонду України, електронного зв’язку “скайп”, гарячих ліній управління. Протягом  2017 року до управління надійшло  65 звернень з веб- порталу ПФУ та 286 звернень, які надійшли на електронну скриньку управління. Також упродовж 2017 року зафіксовано 4493 телефонних звернень на «гарячі» лінії управління.

На офіційному веб-сайті управління функціонує рубрика «Питання – відповідь» на яку за звітний період звернулися та отримали відповіді на запитання 276 осіб, на веб-сайті управління є рубрика «Опитування громадської думки», яку відвідали 325 особи.  Користувачам надано своєчасну і повну відповідь.

Для зручності відвідувачів у приміщенні управління розміщені стенди з інформаційними матеріалами з питань пенсійного забезпечення. Це дає можливість громадянам самостійно ознайомитися з чинним законодавством, знайти відповіді на найбільш актуальні питання. Водночас деякі пенсіонери бажають отримати письмову відповідь на питання, які їх цікавлять. За 2017 рік до управління надійшло 474 письмових звернень громадян, усі звернення розглянуто своєчасно, у терміни, передбачені законодавством.

Аналіз звернень громадян показує, що пенсіонери в основному звертались з питань призначення та перерахунку пенсії, виплати допомоги на поховання, щодо  поновлення пенсійних виплат внутрішньо переміщеним особам та виготовлення ЕПП, роз’яснення норм діючого пенсійного законодавства після «осучаснення» пенсійних виплат з 1 жовтня 2017 року, порядку прийому громадян, виплати пенсій через банківські установи, надання довідок та інформації щодо розрахунку про сплату єдиного соціального внеску та пенсійних страхових внесків з Пенсійним фондом.

З метою упередження повторних звернень  на  нарадах при начальнику управління та у відділах приділяється значна увага питанню своєчасного розгляду  заяв, пропозицій , скарг, наданню обґрунтованих вичерпних відповідей, заходам щодо задоволення законних вимог заявників. З працівниками відділів систематично проводяться навчання по вивченню та практичному застосуванню норм чинного законодавства.

Практика зустрічей  керівництва управління та спеціалістів відділу обслуговування громадян з населенням допомагає дізнатися про проблемні питання, що хвилюють пенсіонерів на місцях та сприяє прийняттю оперативних рішень в інтересах людей. За 2017 рік проведено 204 виїзних прийоми, на яких  прийнято 272 громадянина.

У червні місяці поточного року з метою забезпечення доступності послуг Пенсійного фонду України, впровадження обслуговування громадян на рівні територіальної громади та організації ефективного прийому обслуговування осіб, які звертаються до органів Пенсійного фонду України, було створено агентський пункт  в адміністративному центрі Борівської селищної ради. У жовтня місяця відкрився також агентський пункт у Сиротинській селищній раді, а з грудня – відкрито агентський пункт у приміщені Первинної профспілкової організації ПрАТ «Азот».

На виконання Указу Президента від 18 грудня 2007 року № 1228 “Про додаткові невідкладні заходи щодо створення сприятливих умов для життєдіяльності осіб з обмеженими фізичними можливостями” вхід до управління облаштований пандусом та обладнаний дзвінком виклику чергового або спеціаліста.

З повагою, УПФУ в м.Сєвєродонецьку Луганської області