Мінімальний страховий стаж

11-07-2017

З 1 січня 2017 року фізичні особи - підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування та віднесені до першої групи платників єдиного податку, зобов’язані сплатити єдиний внесок за місяць у сумі не менше 0,5 мінімального страхового внеску. Відповідні періоди здійснення підприємницької діяльності до страхового стажу зараховуються пропорційно до сплаченого єдиного внеску.
У 2017 році мінімальний страховий внесок для фізичних осіб - підприємців становить 704 грн. на місяць (3200 грн. х 22 відсотки).
Для зарахування періодів здійснення підприємницької діяльності до страхового стажу як повний місяць, необхідно сплатити за місяць єдиний внесок в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок, тобто 704 грн.
Отже, для фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та віднесені до першої групи платників єдиного податку, обов’язковою є сплата єдиного внеску у сумі не менше 352 грн. щомісяця.
У разі сплати єдиного внеску у сумі 352 грн. за місяць страховий стаж буде зараховано пропорційно, а саме 0,5 місяця, що в подальшому може вплинути на визначення права на пенсію за віком та її розмір.
Довгий період часу фізичні особи, які працювали на спрощеній системі оподаткування сплачували внески до Пенсійного фонду на добровільних засадах. Наприклад, раніше більшість «спрощенців» платили до Пенсійного фонду 80 гривень при мінімальному внеску близько 300 гривень на місяць. Відповідно в такій же пропорції враховувався і стаж. Таким чином, за повний рік праці приватний підприємець заробляв лише три-чотири місяці страхового стажу. Як наслідок, звертаючись за пенсією, людина з подивом виявляла, що у неї просто не вистачає стажу. Це серйозна проблема, з якою вже зіткнулися десятки тисяч людей.
Останніми роками пенсійні питання є чи не найактуальнішою темою серед населення України. Якщо людина взяла на себе сміливість бути підприємцем, доводиться відповідати за своє майбутнє перед самим собою, платити внески в тому обсязі, що гарантує бажаний розмір пенсії. Адже несплата внесків не дає можливості зарахувати період трудової діяльності до страхового стажу. І, як наслідок, громадяни мають пенсію, яка не відповідає їхнім сподіванням.
Подбайте про майбутню пенсію сьогодні. Кожний платник єдиного податку повинен сам себе запитати: яку пенсію я хочу отримувати в майбутньому? Сьогодні я молодий, сьогодні я здоровий, сьогодні я багато заробляю, але потім настане старість. Яку я пенсію буду отримувати?!

Управління ПФУ в м. Сєвєродонецьку