В Сєвєродонецьку перейменовані вулиці

25-01-2017

20 травня 2015 року набув чинності Закон України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», згідно з яким в Сєвєродонецьку демонтовані пам’ятники особам, які обіймали керівні посади у комуністичній партії, вищих органах влади та управління СРСР тощо. 

Згідно з рішенням сесії міської ради від 30 червня 2015 р. №4628 відділу внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю міської ради та Громадській раді при Сєвєродонецькій міськраді було доручено провести консультації з громадськістю по зміні назв площі Радянська, проспекту Радянського, а також двох вулиць Сєвєродонецька: Жовтневої та Леніна.

Відділ внутрішньої політики проводив консультації з громадськістю шляхом електронної консультації. На сайті міської ради була створена рубрика, присвячена ЗУ «Про декомунізацію» і розміщено інформаційне повідомлення про початок консультації. У липні на електронні адреси відділу надійшло 118 повідомлень з пропозиціями. Обов’язковою умовою для подачі заявок була наявність контактів відправника. Тобто анонімні повідомлення не приймалися. У результаті створена та оприлюднена зведена таблиця з підсумками проведеної роботи.

За підсумками електронної консультації 30 осіб (27,27%) висловилися за перейменування вул. Леніна на бульвар Театральний; 28 (25,93%) – за перейменування вул. Жовтневої на вул. Старобазарну; 33 (30,28%) – за перейменування пр. Радянського на пр. Центральний і 40 осіб (35,40%) – за площу Хіміків замість площі Радянської.

Робоча група Громадської ради, до якої увійшли представники різних громадських організацій, проводила опитування-анкетування. Була розроблена анкета, залучені три бригади волонтерів, які працювали в наметах на вулицях міста. Анкета мала 7 варіантів відповідей, які ґрунтувалися на пропозиціях, що надійшли на адресу відділу внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю. Процес опитування широко висвітлювався в ЗМІ. Під час роботи було поширене майже 2 тис. анкет. Прийнято до розгляду – 1669 шт., так як обов’язковою умовою була наявність зворотнього зв’язку.

За результатами роботи 185 осіб (11%) висловилися проти перейменування. 500 осіб (29,96%) віддали голоси за перейменування вул. Леніна в бульвар Дружби Народів; 337осіб (20,19%) – за перейменування вул. Жовтневої на вул. Юності, 354 особи (21,26%) – за перейменування пр. Радянського на пр. Центральний і 569 чоловік (34,09%) – за площу Миру замість площі Радянської.

Всі напрацювання були передані на розгляд комісії з питань увічнення пам’яті видатних подій і особистостей у місті Сєвєродонецьку, яка доручила підготувати проект рішення про перейменування вулиць та площі на сесію міської ради. Але депутати не ухвалили це рішення.

Згідно зі ст. 7 наразі триває другий етап реалізації Закону, коли рішення про перейменування приймається у вигляді розпорядження міського голови. Тож спираючись на результати проведеної роботи та рекомендації комісії з питань увічнення пам’яті видатних подій і особистостей у Сєвєродонецьку, міський голова Валентин Казаков видав розпорядження щодо перейменування вул. Леніна на бульвар Дружби Народів, вул. Жовтневої на вул. Юності, пр. Радянського на пр. Центральний та пл. Радянської на пл. Миру.