Ви тут:

Навчали писати проекти  для участі в громадському бюджеті

16-02-2018

13 лютого у приміщенні САРГу з метою посилення суті громадського бюджету та залучення якомога більшої кількості мешканців до етапу подання проектів під громадський бюджет пройшов тренінг «Громадський бюджет Сєвєродонецька».
Учасниками заходу стали члени громадських організацій, депутати міської ради, члени координаційної ради з питань реалізації громадського бюджету, посадові особи виконавчого комітету, учнівська молодь, волонтери і представники навчальних закладів міста.
Координатором проекту виступала німецько-українська платформа для діалогу та обміну досвідом «Київський діалог».
Девізом тренінгу можна назвати тегу «Від ідеї до реалізації», адже умовно навчання було поділене на дві частини – теоретичну та практичну.
Під час тренінгу спікер – експерт з I-врядування International Republican Institute (IRI) Євгенія Поремчук розповіла про основні розділи проекту, правила підготовки орієнтованої вартості проекту та особливості проведення інформаційної кампанії.
Експерт зауважила, що Сєвєродонецьк, на відміну від інших міст, стартує з доволі великої суми, яка була виділена на реалізацію проектів мешканців міста – 5 млн. грн. В розрахунку на душу населення це 45,4 грн.
Для порівняння в Світловодську (Кіровоградської області) громадський бюджет в минулому році складав 54 тис. грн., в розрахунку на душу населення це 1,15 грн.
Крім того, під час тренінгу його учасники дізналися, що автором проекту для участі в громадському бюджеті Сєвєродонецька може стати будь-який громадянин України віком від 16 років. До конкурсу він може подати не більше трьох проектів протягом бюджетного року. При цьому проект має бути суспільно корисним. Наприклад, облаштування автобусної зупинки, оформлення дитячого або спортивного майданчика, скверу тощо.
Проголосувати за той чи інший проект може мешканець Сєвєродонецька віком від 16 років та ВПО. Але виборці повинні мати електронний підпис. Кожен з них має відразу два голоси: по одному за малий (вартістю до 250 тис. грн.) та великий (від 250 до 500 тис. грн.) проекти.
Друга частина тренінгу була практичною: безпосередня підготовка проекту та детальне опрацювання його розділів для участі в громадському бюджеті. Розглянута ідея належить директору Сєвєродонецького дитячо-юнацького комплексу «Юність», голові ГО «Рада батьків» Олені Нєхаєвій. Вона запропонувала соціальний проект «Алея мистецтва». Тобто музей під відкритим небом, який передбачає встановлення в сквері Гоголя сучасних, герметичних лайф-боксів (оглядово-інформаційних стендів) для готових фотографій, робіт образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва.
Намагатиметься втілити у життя свою мрію й волонтерка Гоголь-скверу Наталія Зубань: «Сквер майже повністю засаджений. Поливають зелену зону волонтери власними силами. Нас не вистачає. В літній період ми не встигаємо забезпечити рослини необхідним об’ємом води. Тому я буду презентувати проект стосовно автоматичного поливу скверу Гоголя. В майбутньому облаштування такого поливу дозволить нам реконструювати газон. Це моя велика мрія, щоб у Гоголь-сквері був зелений газон, на якому наші діти могли б бавитися».

Олеся ПЕТРОВА