ДСНС нагадує правила безпечного святкування Нового року

17-12-2019

Незабаром Новорічні та Різдвяні свята, що принесуть до кожного будинку радість і надію, зміни на краще в житті. Щоб наслідки від пожежі нікому не затьмарили свята, необхідно дотримуватися певних вимог пожежної безпеки. Такі вимоги є і до новорічних ялинок, ялинкових прикрас та інших виробів, які використовуються під час святкування Нового Року і Різдва. Влаштовуючи ялинку неухильно дотримуйтесь елементарних вимог правил пожежної безпеки:

Ялинка має бути встановлена на стійкій основі;

Ялинку забороняється встановлювати на шляхах евакуації;

Ілюмінація мусить бути виконана з дотриманням правил влаштування електроустановок;

При виявленні несправності в ілюмінації (нагрівання проводів, блимання лампочок, іскріння тощо) її слід терміново вимкнути;

Мінімальна відстань від місця, де встановлено ялинку, до опалювальних пристроїв та легкозаймистих речей, портьєр тощо, має становити не менше 1 метра;

Не прикрашайте ялинку ватою, папером, марлею та целулоїдними іграшками. Освітлюйте її тільки електричними гірляндами промислового виробництва;

В приміщенні, де встановлено ялинку, категорично заборонено запалювати бенгальські вогні;

Не одягайте дітей у костюми з вати, марлі, паперу та інших легкозаймистих матеріалів

У разі надзвичайних ситуацій негайно повідомте пожежну охорону за телефоном 101. Вживши заходів по евакуації з приміщення всіх присутніх, приступіть до гасіння пожежі.

Перед тим як встановити ялинку в дитячих закладах та громадських місцях, обов’язково зверніться за консультацією до місцевих пожежних частин.

Будьте обережні з вогнем при встановленні новорічних ялинок!

Сєвєродонецьке міське управління ДСНС України в Луганській області