ДСНС ІНФОРМУЄ: Рятувальники провели інструктаж щодо забезпечення пожежної та техногенної безпеки з членами окружної виборчої комісії

18-03-2019

12 березня працівники відділу запобігання надзвичайних ситуацій Сєвєродонецького міського управління ГУ ДСНС України у Луганській області провели інструктаж щодо забезпечення пожежної та техногенної безпеки з головою та членами окружної виборчої комісії територіального виборчого округу № 106.

Рятувальники приділили особливу увагу користуванню первинними засобами пожежогасіння, а також  забезпеченню приміщення для голосування відповідальності електромереж та електрообладнання. 34 члена окружної виборчої комісії пройшли інструктаж щодо дотримання правил пожежної та техногенної безпеки  виборчих дільниць та отримали пам’ятки, в яких зазначені основні дії при пожежі та можливих обстрілах.

При виявленні пожежі черговий або особа яка виявила пожежу установи зобов’язані:

- негайно повідомити пожежно-рятувальну службу по телефону «101», вказавши точну адресу закладу, місце виникнення пожежі, обстановку на пожежі, а також повідомити своє прізвище;

- вжити заходів по евакуації людей, гасіння (локалізації) пожежі та збереження матеріальних цінностей.

Дії населення та персоналу під час можливих обстрілів:

• якщо у будинку є підвал – спуститися у підвал.
  • якщо підвалу нема – спуститися на нижні поверхи. Чим нижче, тим краще. В ідеалі – усім на перший поверх.
  • заздалегідь знайдіть найбільш внутрішню кімнату, чим більше бетону навкруги, тим краще (знайдіть опорні стіни), якщо усі кімнати зовнішні, вийдіть на сходову клітину.
  • ні в якому разі не знаходьтеся напроти вікон!
  • якщо відомо з якого боку ведеться обстріл, то вибирайте найбільш віддалену кімнату з протилежної сторони.
  • у місці, яке буде вибране, сісти на підлогу коло стіни – чим нижче сидить людина, тим більше шансів, що його не зачепить осколком. Знову ж таки, не напроти вікон. Вікна можна облаштувати диванними подушками (великими, щільними, але краще мішками з піском), закрити масивною меблею, але не порожньою (набити мішками з піском чи речами щільно). Це краще ніж незахищені вікна і скло.

В день виборів на виборчих дільницях передбачено чергування працівників служби порятунку.

Сєвєродонецьке міське управління  ГУ ДСНС України у Луганській області