Безпечне святкування Дня захисника України та Покрови Пресвятої Богородиці

12-10-2018

День захисника України (водночас і День Українського козацтва) - державне свято, головна мета якого - вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу.Вже багато років поспіль 14 жовтня відзначається як величне християнське свято Покрови Пресвятої Богородиці.

Отже, 13 та 14 жовтня м. Сєвєродонецьк готує чимало цікавих та тематичний заходів, святкових концертів на площах міста та в культурно-видовищних закладах міста.

Під час проведення таких масових заходів обов’язком кожного мешканця нашого міста є вміння поводитися у місцях масового скупчення людей заради збереження свого життя і здоров’я.
         Рятувальники нагадують, що правила поведінки в натовпі – це комплекс заходів, що допомагає зберегти безпеку в місцях великого скупчення людей.        Ось кілька рекомендацій, які допоможуть уникнути неприємностей і нещасних випадків у натовпі:

– намагайтеся уникати великих скупчень людей;
– не приєднуйтеся до натовпу, якою б не була зацікавленість подією, що відбувається;
– під час масових заворушень намагайтеся обійти натовп. Ви можете потрапити під дії співробітників спецпідрозділів;
– якщо Ви потрапили в натовп, дозвольте йому нести Вас у напрямку від центру до краю натовпу, намагаючись поступово вибратися з нього;
– глибоко вдихніть і розведіть зігнуті в ліктях руки в сторони, щоб грудна клітка не була здавлена;
– намагайтеся знаходитися подалі від високих та товстих людей, чи тих, які мають громіздкі предмети або великі сумки;
– намагайтеся втримати рівновагу, щоб не впасти;
– не тримайте руки в кишенях;
– рухаючись, піднімайте ноги якнайвище, ставте ногу на повну стопу, не робіть короткі кроки, не піднімайтеся навшпиньки;
– якщо у вас щось випало, у жодному разі не нахиляйтеся, щоб підняти;
– якщо встати не вдається, згорніться клубком, захистіть голову передпліччями, а долонями прикрийте потилицю;
– потрапивши у переповнене людьми приміщення, заздалегідь визначте, які місця при виникненні екстремальної ситуації найнебезпечніші (проходи між секторами на стадіоні, скляні двері й перегородки в концертних залах тощо), зверніть увагу на запасні та аварійні виходи, сплануйте шлях до них.

При виникненні паніки намагайтеся зберігати спокій і здатність тверезо оцінювати ситуацію.
         Сєвєродонецьке міське управління ГУ ДСНС України у Луганській області щиро вітає усіх  , хто носить високе звання захисника України, та бажає успіху тим, у кого іспит на нього ще попереду. Шлемо сердечні вітання ветеранам, учасникам війни, військовослужбовцям, воїнам запасу, батькам та матерям солдатів та зичимо міцного здоров'я, добра, щастя, злагоди Вам та Вашим родинам.

Сєвєродонецьке міське управління ДСНС України у Луганській області.