Про надання правової допомоги для внутрішньо переміщених осіб

18-04-2018

Норвезька рада у справах біженців (далі — NRC) з кінця 2014 року в східній частині України надає переміщеним і іншим постраждалим в результаті конфлікту особам негайну допомогу у відновленні житла, непродовольчу і правову допомогу. NRC є незалежною, гуманітарної, некомерційною, неурядовою організацією.
      У Сєвєродонецьку відкрито центр правової допомоги, де здійснюється інформування, консультування та надання правової допомоги внутрішнім переселенцям і постраждалим від конфлікту на території Луганської області. Послуги, що надаються центром, здійснюються безкоштовно.
      Особливу увагу NRC приділяє питанням ведення господарської діяльності в Україні (малий та середній бізнес):
      - порядок державної реєстрації фізичних осіб-підприємців;
      - спрощена система оподаткування для фізичних осіб-підприємців, єдиний податок, єдиний соціальний внесок;
      - дозвільна система у сфері господарської діяльності та види господарської діяльності, які підлягають ліцензуванню;
      - фермерське господарство: створення, реєстрація, оподаткування;
      - сільськогосподарський обслуговуючий кооператив: створення, реєстрація, поняття неприбутковості;
      - особисте селянське господарство;
      - інші питання, пов'язані з веденням господарської діяльності.
       З питань підприємницької діяльності в нашому регіоні від NRC надається безкоштовна правова допомога юристом по підприємництву, який має можливість виїхати в будь-який населений пункт Луганської області та надати безоплатно юридичні послуги.
       Більш детальну інформацію щодо правової допомоги можна отримати, звернувшись до Центру правової допомоги Норвезької ради у справах біженців за адресою: м. Сєвєродонецьк, вул. Федоренка, 10 (понеділок-п’ятниця з 09:00 до 17:00, e-mail: @ua.nrc.no) або по телефону «гарячої лінії» - 0 800 302 007 (безкоштовно з усіх стаціонарних та мобільних телефонів в межах України), а також до контактної особи - Наталії Кузьменко, за телефоном: (067) 828 59 29, (050) 515 31 47 або e-mail: natalia [dot] kuzmenkoatnrc [dot] no.
       Зважаючи на вищезазначене, просимо довести інформацію про безкоштовну правову допомогу до населення та підприємницьких структур району, міста чи об’єднаної територіальної громади.
Директор С.М. МЕДВЕДЧУК