Протягом Всеукраїнського тижня права-2019 Головним управлінням Держпраці у Луганській області проведено низку тематичних заходів

20-12-2019

Відповідно до Указу Президента України  від 08 грудня 2008 року № 1149/2008 «Про Всеукраїнський тиждень права» та Розпорядження Кабінету Міністрів України від 24 липня 2019 року № 568-р «Про затвердження плану заходів з проведення у 2019 році Всеукраїнського тижня права», на виконання Наказу Державної служби України з питань праці  від 15.08.2019  року №  78 Головним управлінням Держпраці у Луганській області  (далі – Головне управління) були здійснені наступні заходи.

З метою роз’яснення важливих та актуальних правових питань широким верствам населення відповідна інформація Головного управління висвітлювалась на офіційному веб-сайті Головного управління та у всеукраїнських та регіональних засобах масової інформації. Так, наприклад, у №11/2019 журналу «Технополіс» у рубриці «До Всеукраїнського тижня права» опубліковано матеріал «Практика анулювання документів дозвільного характеру». А протягом 09 – 13 грудня 2019 року на радіохвилі Телерадіокомпанії «СТВ» (м. Сєвєродонецьк) транслювався радіовиступ фахівця управління з питань праці Головного управління на тему: «Реалізація та захист прав учасників антитерористичної операції». На офіційному веб-сайті Головного управління  Держпраці у Луганській області було розміщено матеріал «Реформування системи управління охороною праці» та низку інших інформаційно-роз’яснювальних матеріалів.

В рамках Всеукраїнського тижня права інспекторами Головного управління  проведено ряд наступних заходів з питань реалізації та захисту прав людини.

09 грудня 2019 року головними державними інспекторами відділу експертної роботи, ринкового нагляду та надання адміністративних послуг і сектору ринкового нагляду Головного управління в Лисичанському міському центрі зайнятості для громадян проведено семінар на тему: «Державний ринковий нагляд. Вимоги до засобів індивідуального захисту».

10 грудня 2019 року з нагоди річниці прийняття Загальної декларації прав людини у рамках проведення Всеукраїнського тижня права, посадовими особами Управління з питань праці Головного управління Держпраці у Луганській області було проведено семінар для учнів Лисичанського професійного торгово-кулінарного ліцею. Учням були надані роз’яснення щодо основних норм трудового законодавства України при прийнятті на роботу та під час її виконання для неповнолітніх.

11 грудня 2019 року в рамках проведення Всеукраїнського тижня права у 2019р. головними державними інспекторами управління гірничого нагляду та управління з питань праці Головного управління Держпраці у Луганській області спільно з помічником директора з юридичних питань Відокремленого підрозділу «Шахта Тошківська» Державного підприємства «Первомайськвугілля» під час відвідування шахти була проведена бесіда з працівниками підприємства щодо захисту їх прав в умовах роботи в зоні проведення Операції Об’єднаних сил на території Луганської області.

Головне управління Держпраці у Луганській області приділяє особливу увагу легальному працевлаштуванню громадян та особливо оформленню трудових відносин з неповнолітніми. Діти - наше майбутнє, для того щоб праця підлітків була продуктивна та безпечна, 12 грудня 2019 року посадовими особами Управління з питань праці були роз’ясненні права молоді на ринку праці учням Лисичанської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №14.

Того ж дня школярі міста Лисичанська мали змогу відвідати Головне управління  в рамках проведення дня відкритих дверей.      Для дітей були здійснені наступні заходи:

- екскурсія по Головному управлінню;

- зустріч з керівництвом Головного управління;

- демонстрація мультфільму та презентації на тему: «Права  і обов’язки дітей»;

- тематична вікторина;

- нагородження дітей за участь у заході солодкими  призами.

В рамках Всеукраїнського тижня права у 2019 році з метою популяризації та підвищення рівня правової обізнаності серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів у приміщенні Головного управління Держпраці у Луганській області з 9 по 13 грудня проходила виставка дитячих малюнків за тематикою: «Дитина під парасолькою прав». Автори малюнків за допомогою фарб та олівців зобразили на папері  власне бачення сфери прав дитини. Проведення подібних заходів за участю дітей сприяє формуванню правової культури маленьких українців та вихованню у них поваги до законодавства, що діє в нашій державі.

Усі вказані заходи, які проводилися Головним управлінням, спрямовані на виховання у громадян поваги до закону і прав людини та підвищення рівня правової   освіти, що має важливе значення   в   дальшій розбудові України як правової держави.

Головне управління Держпраці у Луганській області