Співробітництво заради безпеки суспільства – важливість волонтерства в уповноважених органах з питань пробації

12-05-2021

Пробаційна діяльність в Україні передбачає широке коло видів заходів виховного впливу, які включають у себе нагляд, контроль та надання всебічної допомоги та послуг, які спрямовані на залучення засуджених осіб до суспільного життя й тим самим підвищення рівня безпеки громади.

Робота Сєвєродонецького міського відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Луганській області націлена на важливу місію – створення середовища, у якому клієнти пробації будуть готові жити без вчинення повторних правопорушень.

Одними з головних факторів стримання для клієнтів осіб є відсутність ізоляції, подолання негативних звичок та наявність житла і роботи, збереження родинних зв’язків та соціальної ролі, зміна прокримінального мислення.

Але не менш важливою є підтримка особи під час змін і самореалізації, яку можливо ефективніше надати за допомогою волонтерів пробації.

Хто ці добровільні помічники*, які можуть виконувати деякі функції служби пробації?

• Перш за все це свідомі громадяни, які прагнуть до забезпечення безпеки суспільства;
  • Це люди, які мають бажання допомагати іншим – мотивацією, власним прикладом;
  • Це люди, які мають високу соціальну відповідальність і знають, що зміни у суспільстві – справа кожного з нас.

В залежності від необхідності та готовності волонтера, уповноважений орган з питань пробації може залучати його до наступних видів діяльность:

- перевірка суб’єктів пробації за місцем роботи або навчання;

-перевірка виконання обов’язків, покладених рішенням суду на осіб, звільнених від відбування покарання з випробуванням;

- перевірка достовірності поважних причин, що зумовили неявку суб’єктів пробації до уповноваженого органу з питань пробації в призначений строк;

-  участь у заходах, пов’язаних із початковим розшуком суб’єктів пробації, місце знаходження яких невідоме;

- участь у проведенні соціально-виховної роботи із суб’єктами пробації;

- участь у складанні та реалізаціїі індивідуальних планів роботи із суб’єктами пробації;

- надання консультативної, психологічної та інших видів допомоги суб’єктам пробації;

- сприяння у працевлаштуванні суб’єктів пробації, залученні їх до навчання, виховних заходів і соціально корисної діяльності;

- участь у реалізації інших заходів, спрямованих на виправлення суб’єктів пробації та запобігання вчиненню ними повторних кримінальних правопорушень.

Запровадження волонтерської діяльності в уповноважених органах пробації – надзвичайно важливий крок у розбудові системи виконання покарань, не пов’язаних із позбавленням волі. Закликаємо всіх небайдужих громадян залучитися до волонтерства та можливо стати провідником для когось, хто потребує уваги та підтримки.

Більш детальну інформацію ви можете отримати на сайті ]]>Пробація України (probation.gov.ua)]]>

*Правила Ради Європи, п.34

Сєвєродонецький МВ філії ДУ «Центр пробації» в Луганській області:

м. Сєвєродонецьк, бул. Дружби народів 32-а, кім. 302.